Mary Kay powołuje Katherine Weng na dyrektor zarządzającą w Chinach

Mary Kay powołuje Katherine Weng na dyrektor zarządzającą w Chinach

DALLAS--(BUSINESS WIRE)--sie 23, 2019--

Spółka Mary Kay Inc., wyróżniająca się w świecie biznesu konsekwentnym zaangażowaniem na rzecz wzmacniania pozycji kobiet i ich przedsiębiorczości, ogłosiła powołanie Katherin Weng na stanowisko dyrektora zarządzającego chińskiej filii Mary Kay – Mary Kay (China) Co., Ltd. z siedzibą w Szanghaju. Weng będzie podlegać bezpośrednio KK Chua – prezesowi Mary Kay na region Azji Pacyficznej.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20190823005189/pl/

Katherine Weng, General Manager for Mary Kay China. (Photo: Mary Kay Inc.)

„Dzięki ścisłej etyce pracy i strategicznemu nastawieniu Katherine oraz jej umiejętności budowania długofalowych relacji chińska filia Mary Kay mogła osiągnąć nowy poziom rozwoju” – powiedział Chua. - Katherine z pasją realizuje naszą misję ubogacania życia kobiet. Rozumie potrzeby naszych niezależnych konsultantek kosmetycznych i ciężko pracuje na to, by spełniać te potrzeby, wspierając tym samym ich działalność. Z powodzeniem stworzyła sprawnie działającą strukturę powiązań pomiędzy działami sprzedażowym, marketingowym i operacyjnym. Liczymy na dalszy rozwój Mary Kay w Chinach pod jej przywództwem”.

Swoją działalność w Chinach Mary Kay rozpoczęła ponad 20 lat temu. Tutejsza filia szybko urosła do jednego z trzech największych międzynarodowych rynków dla potentata branży.

Powołanie Weng to jedna z wielu decyzji, jakie spółka Mary Kay Inc. podjęła na przestrzeni dekad, aby wspierać obecność kobiet na stanowiskach kierowniczych na całym świecie. Kobiety na stanowiskach kierowniczych w Mary Kay są dla spółki siłą napędową sukcesu:

  • kobiety stanowią 61% pracowników Mary Kay na całym świecie;
  • na stanowiskach dyrektorskich i wyższych zasiada 59% kobiet;
  • stanowiska wiceprezes i wyższe w 51% zajmują kobiety;
  • udział kobiet w globalnej kadrze menedżerskiej wynosi 46%;
  • w skali globalnej kobiety stanowią 68% kadry przywódczej w Mary Kay.

„Mam niezwykły zaszczyt służyć kobietom i ich rodzinom w Chinach” – mówi Weng. - To wielki przywilej pracować dla firmy, której zależy na ubogacaniu życia kobiet nie tylko poprzez tworzenie dla nich możliwości biznesowych i oferty nowoczesnych produktów, ale również poprzez filantropię i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

Weng zaczęła karierę w chińskiej filii Mary Kay w 1995 r. jako dyrektor oddziału w Szanghaju i dyrektor ds. obsługi klienta. Na przestrzeni 24 lat pracy w Mary Kay piastowała różne kluczowe stanowiska, ostatnio starszej wiceprezes ds. handlu. Katherine jest nieodłącznym ogniwem zespołu menedżerskiego w Chinach i ma istotne zasługi dla rozwoju i sukcesu filii Mary Kay w Chinach.

Weng ukończyła studia MBA na Latrobe University w australijskim Melbourne.

Mary Kay

Mary Kay Ash jest jedną z pierwszych kobiet, która rozbiła przysłowiowy szklany sufit. Gdy przeszło 55 lat temu zakładała swoją firmę kosmetyczną, przyświecały jej trzy cele: tworzenie nowych możliwości dla kobiet, oferowanie produktów, którym nie można się oprzeć, i czynienie świata lepszym miejscem. Marzenie to przerodziło się z czasem w firmę wartą miliardy dolarów, dysponującą milionami niezależnych sprzedawców w prawie 40 państwach. Mary Kay konsekwentnie inwestuje w badania naukowe nad nowymi rozwiązaniami w kosmetykach, opracowując nowoczesne produkty do pielęgnacji skóry i makijażu, zapachy i suplementy diety. Za pośrednictwem swojej fundacji The Mary Kay Foundation™ spółka przeznaczyła ponad 78 mln dolarów na badania nad rakiem i działania pomagające zwalczać przemoc domową. Wizja Mary Kay Ash jest nadal żywa dzięki niezwykłym produktom firmy. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.marykay.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com:https://www.businesswire.com/news/home/20190823005189/pl/

CONTACT: Mary Kay Inc. Corporate Communications

e-mail: marykay.com/newsroom

tel. 972.687.5332

e-mail:media@mkcorp.com

KEYWORD: UNITED STATES NORTH AMERICA ASIA PACIFIC CHINA TEXAS

INDUSTRY KEYWORD: COSMETICS RETAIL

SOURCE: Mary Kay Inc.

Copyright Business Wire 2019.

PUB: 08/23/2019 08:56 AM/DISC: 08/23/2019 08:56 AM

http://www.businesswire.com/news/home/20190823005189/pl

Copyright Business Wire 2019.

Recommended for you

(0) comments

Welcome to the discussion.

Keep it Clean. Please avoid obscene, vulgar, lewd, racist or sexually-oriented language.
PLEASE TURN OFF YOUR CAPS LOCK.
Don't Threaten. Threats of harming another person will not be tolerated.
Be Truthful. Don't knowingly lie about anyone or anything.
Be Nice. No racism, sexism or any sort of -ism that is degrading to another person.
Be Proactive. Use the 'Report' link on each comment to let us know of abusive posts.
Share with Us. We'd love to hear eyewitness accounts, the history behind an article.